Haberler

  • Group Adams Yaz Mesai Saatleri

Group Adams 21/06/2010 Tarihinden itibaren yaz mesaisine geçiyor! Çalışma Saatlerimiz: 9:00 - 19:00 C.tesi - Pazar günleri mesaimiz yoktur.

  • Şirketlere Web Sitesi Zorunluluğu Geliyor

Adalet Bakanı Cemil Çiçek tarafından açıklanan Türk Ticaret Kanunu Tasarısı Taslağı ile şirketlerin web sitesi oluşturmaları ve burada şirkete ait bilgilerin kurullarının on- olarak elektronik ortamda yapılması olanağı da sağlandı. ... Devamı >>>

  • Her Şirkete Internet Sitesi Kanunlaştı

Her şirket, internet sitesi kurmak zorunda olacak. Şirketlerin yönetim kurulu ve genel kurul toplantıları, elektronik ortamda yapılabilecek. İnternet sitesini oluşturmayan şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılacak. ... Devamı >>>


İştiraklerimiz

Microsoft Çözümleri

Dünyanın en büyük yazılım firması olan Microsoft, günümüzde son kullanıcı için neredeyse işletim sistemi ile aynı anlama gelen Windows başta olmak üzere bir çok yazılımın üreticisidir.

GroupAdams, projelerinde bir kaç versiyon öncesinden beri kullandığı çeşitli Microsoft ürünlerini uygulamakta ve kullanmaktadır. Kullanılan ve desteği verilen başlıca ürünler aşağıdaki gibidir:

• Windows Server ailesi
• Windows XP, Vista
• Microsoft Exchange 2007, 2003
• Microsoft Internet Security and Accerelation Server (ISA)
• Microsoft Internet Information Server (IIS)
• Microsoft SQL Server

Hizmet verdiğimiz Microsoft ürünleri ile ilgili kısa bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

WINDOWS SERVER

Windows Server, Microsoft'un uzun yıllardır geliştirmekte olduğu Windows NT ailesinin son ürünüdür. Bir işletim sistemi olmasının yanında, içerisinde gelen bir çok özellik sayesinde her ölçekte firmanın ihtiyacı olabilecek çözümleri sunmaktadır.

İş süreçleriniz ve IT altyapınıza Windows Server ürünlerinin dahil edilmesi için GroupAdams Microsoft Sistem Uzmanları her zaman yardıma hazırdır.

ACTIVE DIRECTORY

Active Directory, Microsoft'un geliştirdiği ve Windows Server platformu üzerinden sağlanan, merkezi kullanıcı kimlik yönetimi ve LDAP uygulamasıdır.

Bu uygulama ile, şirketinizdeki bütün bilgisayar kullanıcılarının hesapları tek bir merkezde saklarak, örneğin dosya paylaşımı için şirket ölçeğinde erişim kuralları tanımlayabilirsiniz.

Bunun yanında, active directory sistemine dahil olan bütün bilgisayarları tek bir merkezden yönetebilir, güvenlik politikalarını bu bilgisayarlar üzerine uygulayabilir, erişim kontrolü ve izlemeyi merkezi olarak gerçekleştirebilirsiniz.

MICROSOFT EXCHANGE

Exchange, Microsoft'un e-posta yazışması ve grup içi bilgi paylaşımı için ürettiği, gelişmiş bir mesajlaşma çözümüdür.

Exchange sayesinde firmanızdaki iletişimi kontrol altına almanız mümkündür. Bunun yanında sunduğu diğer özellikler (Takvim, Kişiler) ile işyerinizdeki üretkenlik artırılabilir.

Gelişmiş webmail sistemi (OWA) ile dünyanın herhangi bir yerinden e-postalarınıza güvenli olarak ulaşabilirsiniz.

MICROSOFT ISA

Internet Security and Accerelation (ISA) Server, Microsoft'un kurumsal güvenlik duvarı ve proxy sunucusudur.

Active Directory sistemine entegre olan ISA ile, firmanızı İnternet'ten gelecek olan saldırılara ve yetkisiz erişimlere karşı korurken, kullanıcılarınızın İnternet kullanımını ve kaynaklara erişimini kontrol altına alabilirsiniz.

Proxy özelliği sayesinde, daha önce girilmiş olan web sitelerini hafızada tutarak, İnternet bant genişliği kullanımınızı en etkin şekilde düzenler ve İnternet'i yüksek bir performansla kullanmanıza yardımcı olur.

MICROSOFT IIS

Internet Information Server (IIS) Microsoft'un kurumların web yayınları ve Intranet uygulamaları yapabilmesi için hazırladığı bir yazılımdır. ASP, ASP.NET, SharePoint, SSI ve diğer bir çok özelliği barındıran IIS yazılımının uzman kişiler tarafından yapılandırıldığı takdirde, en yüksek performans ve güvenlik seviyesinde web yayını imkanı sunmaktadır.

GroupAdams uzmanları, ilk sürümlerinden bu yana kullandıkları IIS yazılımının yapılandırılması konusunda firmanıza yardımcı olmaya hazırdır.

Microsoft çözümlerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle irtibat kurun.